Auto złom - szrot Zgorzelec - Skup Samochodów Zgorzelec - Vernal Skup Samochodów

Przejdź do treści
  Skup samochodów
  Złowanie pojazdów
  tel. 501 221 228

 Części samochodowe
   tel. 501 466 460

Złomowanie aut Zgorzelec

_________

Legalna kasacja pojazdów i złomowanie samochodów
Złomowanie samochodów Lubań, Zgorzelec, Bolesławiec, Bogatynia i inne okoliczne miejscowśoci.

Skup Samochodów

Złomowanie samochodów Bolesławiec
Złomowanie samochodów Bogatynia
Złomowanie pojazdów Lubań

Złomowanie aut

Złomowanie samochodów oraz kasacja pojazdów odbywa się na podstawie Decyzji Wojewody nr D25/2008, wydajemy zaświadczenia o demontażu pojazdów zgodnie z Ustawą o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Samochód należy dostarczyć osobiście na Stację Demontażu Pojazdów lub wskazać adres skąd ma być odebrany naszym transportem.

Kasacja samochodów w Stacjach Demontażu Pojazdów jest jedynym legalnym sposobem likwidacji auta.

Złomowanie pojazdu, niezbędne dokumnty

  • Pojazd z czytelnymi znakami identyfikacyjnymi (numer nadwozia) i ew. tablicami rejestracyjnymi,
  • Dowód rejestracyjny pojazdu, karta pojazdu o ile została wydana, w przypadku, gdy dowód rejestracyjny został zatrzymany przez policję, zaświadczenie wydane przez Wydział Komunikacji identyfikujące pojazd, (kserokopia dowodu)
  • Właściciel (właściciele) pojazdu lub osoba upoważniona przez właściciela (właścicieli) z dowodem osobistym
  • W przypadku, gdy samochód został zakupiony, a nie został zarejestrowany na nowego właściciela (dowód rejestracyjny figuruje na poprzedniego właściciela)
  • umowy kupna-sprzedaży samochodu.

Obowiązki właściciela pojazdu po otrzymaniu zaświadczenia o złomowaniu:
  • wyrejestrować samochód we właściwym Urzędzie Komunikacji
  • złomowanie pojazdu należy zgłosić firmie ubezpieczeniowej
  • zaświadczenie o złomowaniu lub decyzja o wyrejestrowaniu upoważnia do odzyskania nadpłaconej składki OC od dnia złomowania do końca polisy.

Kasacja pojazdów

Kasacja pojazdów Zgorzelec
Legalne złomowanie pojazdów
tel. 501 221 228

Decyzja Wojewody D25/2008VERNAL - sprzedaż auto części


Auto części VERNAL - OTOMOTO


Złomowanie aut Zgorzelec
Złomowanie aut Bogatynia
Złomowanie aut Lwówek
Złomowanie aut Bolesławiec
Auto szrot Zgorzelec
Auto szrot Bolesławiec

SZARA STREFA - UWAGI DLA KLIENTÓW


DRODZY KLIENCI!
Od  pewnego czasu pojawiły się ogłoszenia ,,POSZUKIWACZY” WYEKSPLOATOWANYCH  POJAZDÓW, którzy za niewielkie pieniądze oferują odkup pojazdów z  zawarciem umowy kupna-sprzedaży. Powinni sprawdzać Państwo tożsamość kupującego!

Skutkiem zawarcia umowy z osobą podstawioną – fikcyjną jest  w konsekwencji Państwa odpowiedzialność za brak ubezpieczenia OC  pojazdu, ponieważ ,,nabywca” nigdy pojazdu nie zarejestruje.

Obowiązkiem  zbywcy pojazdu jest powiadomienie ubezpieczyciela o fakcie zbycia  pojazdu i danych osobowych nabywcy. Jeżeli zbywca pojazdu wbrew  obowiązkowi nie zawiera umowy ubezpieczenia OC, to nowy właściciel  zobowiązany jest zawrzeć umowę ubezpieczenia OC w dniu, w którym nabył  nie ubezpieczony pojazd. W przeciwnym razie naraża się na kary  Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.Zbywca pojazdu mechanicznego  ponosi wraz z nabywcą odpowiedzialność solidarną wobec zakładu  ubezpieczeniowego /podstawa prawna: art. 31, 32, 41 ustawy z 22.05.2003  r. o ubezpieczeniach obowiązkowych…/ Art.88 cytowanej ustawy za brak  obowiązkowego ubezpieczenia OC dla posiadaczy pojazdów mechanicznych  nakłada opłatę:
  • samochody osobowe – 3.500 zł /powyżej 14 dni /
  • ciężarowe i autobusy – 4.500 zł

Spełnienie obowiązku zawarcia umowy ubezpieczenia obowiązkowego OC posiadaczy pojazdów podlega kontroli przez: Policję, organy celne, Straż Graniczną, organy właściwe w sprawach rejestracji pojazdów, Inspekcję Transportu Drogowego.
Tylko co dziesiąty samochód wycofany z eksploatacji w Polsce jest przetwarzany zgodnie z ustawą o recyklingu pojazdów w stacji demontażu. Wraki rozbierane są nielegalnie w miejscach do tego nie przeznaczonych, powodując degradację środowiska. Z nielegalnie rozbieranych pojazdów niesprawdzone części używane trafiają na rynek wtórny. Szara strefa kwitnie…Nie bierzcie w tym udziału !

Pamiętajmy ! Pozbycie się pojazdu nie oznacza pozbycia się kłopotów finansowych.

Pojazdy nie nadające się do eksploatacji powinny trafić wyłącznie do kasacji w profesjonalnej stacji  demontażu działającej na mocy Decyzji Wojewody. To jest warunek jego wyrejestrowania. Gwarantuje to Państwu działająca na naszym terenie stacja demontażu pojazdów – całodobowo bez kosztów – /odbiór własnym transportem - laweta/


Chcesz legalnie wyrejestrować pojazd ?
Zadzwoń 501 466 460

Legalne złomowanie pojazdów, na podstawie Decyzji Wojewody D25/2008

Legalne złomowanie pojazdów VERNAL
Wróć do spisu treści